DARMOWA DOSTAWA OD 59 ZŁ
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 59,00 zł.

Wydawnictwo Bumcykcyk powstało w 2020 roku, przejmując prawa do kilku popularnych serii dla dzieci i młodzieży od wydawnictw: Prószyński Media oraz Edipresse. Przygotowywane są nowe wydania książek oraz zupełnie nowe tytuły we współpracy z najlepszymi twórcami.

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Bumcykcyk ukazała się kontynuacja bestsellerowej serii „Detektywi na kółkach” (sprzedano już ponad 100 000 egzemplarzy książek z tej serii) – powieść detektywistyczna „Gwiazda Blachonosego”. Jest to kontynuacja lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Bumcykcyk ukazało się nowe wydanie „Wombata Maksymiliana i Królestwa Grzmiącego Smoka”. Książka w 2017 roku zdobyła nagrodę Magellana dla najlepszej książki podróżniczej roku dla dzieci. W 2021 roku książka zdobyła patronat Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom.

21 kwietnia 2022 roku odbyła się premiera książki „Psyjaciele”. Tekst Marcina Kozioła, autora m.in. lektury dla klas 4-6 i kilkudziesięciu innych książek, zilustrował wielokrotnie nagradzany Marcin Minor. „Psyjaciele” zostali wybrani Książką Roku 2022 w kategorii dla starszych dzieci w 14. plebiscycie organizowanym przez portal Granice.pl

W lutym 2023 roku książki „Gwiazda Blachonosego”, „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” oraz „Psyjaciele” zdobyły nagrody główne w różnych kategoriach w 21. konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka „Świat Przyjazny Dziecku”.

W 2023 roku ukazała się także książka „Czary w Kopytkowie” Marcina Kozioła i Katarzyna Dowbor. Znana dziennikarka i miłośniczka koni przygotowała filmy ukryte w interaktywnej książce, na których opowiada o swoich koniach – o tym, jak z nimi się komunikować, jak o nie dbać.

Jesienią 2023 roku na rynku zadebiutowała seria przyrodniczo-przygodowa dla najmłodszych „Malinka Wombat” z tekstem Marcina Kozioła oraz ilustracjami Moniki Urbaniak. Niedługo po premierze jedna z książek o Malince Wombat otrzymała nagrodę jury konkursu Książka na Jesień portalu Granice.

Wiele książek Wydawnictwa Bumcykcyk doczekało się wersji audiobookowych dostępnych w serwisach z audiobookami (Legimi, Audioteka, Storytel, Empik Go) lub na CD. Książki czytają znakomici lektorzy, m.in. Leszek Filipowicz, Jan Marczewski, Krzysztof Plewako-Szczerbiński.

 

Uzupełnieniem działalności Wydawnictwa jest sklep internetowy uruchomiony pod marką Bumcykcyk.com. Sklep specjalizuje się w sprzedaży książek dla dzieci i młodzieży z autografami i dedykacjami od autorów – w tym także dedykacjami personalizowanymi, imiennymi. 

 

Kontakt z Wydawnictwem Bumcykcyk:

 

Kontakt w sprawie współpracy recenzenckiej, promocyjnej:

email: promocja@bumcykcyk.pl

 

Kontakt w sprawach redakcyjnych, produkcyjnych:

Katarzyna Chrzanowska-Kozioł – manager, redaktor naczelna

email: wydawnictwo@bumcykcyk.pl

 

 

 

Aktualne tytuły Wydawnictwa Bumcykcyk w ofercie dla księgarń i hurtowni:

Wydawnictwo Bumcykcyk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl